Na TOPie – POLECAMY

PIĘKNI I MŁODZI

PIĘKNI I MŁODZI

MEJK

MEJK

Andrzej Rybiński z gitarą

Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor.

Większość piosenek artysty jest Jego własną kompozycją, a najbardziej lubi je wykonywać na gitarze.

Edukację muzyczną pobrał w Średniej Szkole Muzycznej w Łodzi. Rok 1970 zaowocował własną grupą wokalną o nazwie Bumerang, która uczestniczyła w tworzeniu śpiewogry „Na szkle malowane” oraz uczestnictwem w zespole DWA PLUS JEDEN, utworzonym wspólnie Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch.

Jednak nie trwało to długo, bo już w kolejnym roku 1971 artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół ANDRZEJ I ELIZA. W zespole tym wytrwali jubileuszowe 10 lat, a od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą i tego roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały piosenki, jak: „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem. Andrzej Rybiński koncertował w Polsce oraz za granicą, niemal we wszystkich zakątkach świata. Skomponował kilka piosenek dla dam polskiej sceny, m. in. Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej oraz Alicji Majewskiej. Popularność zdobyła również piosenka „Kiedy lato wraca” zaśpiewana w 2002 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, która zachwyciła również słuchaczy stacji radiowej dla Polaków w Chicago. w 2011 roku została wydana kolejna płyta Artysty „Całym sercem” zaś promujący płytę singiel „Czasami” jest często granym utworem w polskich stacjach muzycznych.

Tylko teraz:
występ Gwiazdy za 6000 zł!



Andrzej Rybiński z gitarą

Akordeonowe Duo Atre

Duo akordeonowe powstało w 1981 roku. Muzycy koncertowali na terenie całego kraju. Brali udział w festiwalach muzyki kameralnej w Piotrkowie Trybunalskim, Zamościu, Warszawie, Jeleniej Górze, Sieradzu, Częstochowie. Dzięki współpracy z PAGARTEM, zespół koncertował kilkakrotnie za granicą. W 1989 roku powstał Łódzki Duet Akordeonowy, a w 1997 r. powrócili do trzyosobowego składu pod nazwą DUO ATRE. Zespół jest uniwersalną maszyną do grania, od klasyki do rozrywki, od audycji szkolnych do sal koncertowych. Zespół posiada w swym dorobku liczne nagrania Radiowe i Telewizyjne. Nagrał również płytę CD.

Skład zespołu:
KAZIMIERZ BARASIŃSKI – absolwent PWSM w Łodzi, pracował jako pedagog, prowadził szkolną orkiestrę symfoniczną, dyrygował chórami.
ZBIGNIEW SOBIERAJ – absolwent PWSM w Warszawie, laureat konkursów akordeonowych jako solista (m.in. Zeit Eindhoven w Holandii, Klingenthal w Niemczech).




Akordeonowe Duo Atre

Złota Irena – Nostalgiczny Program Estradowy

Nostalgiczny program estradowy sięgający pamięcią do złotych przebojów Ireny Jarockiej w wykonaniu łódzkiego duetu oraz polskiego zespołu z Mazowsza.

„Wszystko za wszystko”
Sięgnijmy do pierwszego talk show prowadzonego przez Edwarda Mikołajczyka w studio 2 programu Telewizji Polskiej.

Piosenkę tytułową wykonuje m.in. Anna Pietrzak i Bronisław Kornaus.

http://www.pietrzakanna.pl/

Złota Irena – Nostalgiczny Program Estradowy

Andrzej Rosiewicz

Andrzej Rosiewicz urodzony 1.06.1944 roku z zawodu wokalista, gitarzysta, kompozytor, choreograf.

Karierę estradową rozpoczął jeszcze w dzieciństwie w 1953 roku, w zespole pieśni i tańca Dzieci Warszawy, z którym to współpracował do 1964. W okresie studiów w latach 60 występował w warszawskich klubach jazzowych i restauracjach. Między 1963 r. a 1965 rokiem związany był z zespołem Pesymiści. W latach 1967–1968 związał się z formacją jazzową Old Timers, a następnie w latach 1970–1978 tworzył muzykę, teksty oraz występował z zespołem Asocjacja Hagaw. W latach 1971, 1974 i 1977 występował na festiwalu Jazz Jamboree.

Występował także na licznych festiwalach w Opolu i Sopocie. Od 1978 roku poświęcił się karierze solowej. W latach siedemdziesiątych i na początku lat osiemdziesiątych jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy i artystów estradowych. Najpopularniejsze jego przeboje z lat siedemdziesiątych to „Najwięcej witaminy”„Czy czuje pani cha-chꔄZakochany bałwan”„Żaba story”„Zenek blues”; na występach wykonywał również piosenki których nie nadawano w radiu i telewizji („Usta Mariana”). Po powstaniu „Solidarności” powstały piosenki „Chłopcy radarowcy” oraz dostępne w owych latach jedynie na kasetach nagranych amatorsko na koncertach, wykonane na Festiwalu Piosenki Prawdziwej w Gdańsku „Propaganda sukcesu”„Chcemy prawdy”,„Książeczka wojskowa” i „Wincenty Kalemba czyli Pieśń o zachodnich bankierach (Graj cyganie graj)”.

Jego twórczość była utożsamiana z etosem pierwszej Solidarności oraz stanem wojennym – okresem, kiedy jego piosenki identyfikowane były jako głos antykomunistycznej opozycji. Zaśpiewał piosenkę z czołówki serialu Czterdziestolatek kompozytora Jerzego Matuszkiewicza, a w latach 80 piosenkę Andrzeja Korzyńskiego „Halo ptaki” w filmie „Pan Kleks w kosmosie”.

W 1986 zorganizował w Teatrze Muzycznym w Gdyni koncert dedykowany Lechowi Wałęsie, z którym w latach osiemdziesiątych łączyła go serdeczna przyjaźń. W 1988 wykonywał piosenkę o pierestrojce i Michaile Gorbaczowie Wieje wiosna ze wschodu. Na początku lat 90. XX w. próbował powrócić na scenę muzyczną, tworząc utwory w gatunku disco polo. Najpopularniejsze z nich to Poleczka Pałeczka i Disko Rżysko. W 1993 napisał piosenkę o tym jak doszło do zerwania przyjaźni z Lechem Wałęsą Telefon z Belwederu z refrenem: „Porwał go wielki świat, porwał historii wiatr, dlaczego, dlaczego? Przecież zawsze można być kolegą. Przyjaźń uczucie to święte. Tylko czasem bywa się prezydentem”. W pierwszych utworach nagrywanych po roku 2000 śpiewał o sukcesach naszych wybitnych sportowców takich jak: Adam Małysz, Jerzy Dudek czy Otylia Jędrzejczak. W 2001 wystąpił z propozycją programu 40 lat + VAT do ówczesnej dyrektor TVP 2 Niny Terentiew, jednak propozycja została odrzucona. Obecnie można go usłyszeć głównie w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, dla których tworzy piosenki satyryczne, komentujące scenę polityczną oraz piosenki o miłości do ojczyzny i religijne zwłaszcza o Janie Pawle II (odtwarzane często w trakcie audycji „Rozmowy niedokończone”) oraz koncertach organizowanych przez media ojca Rydzyka, m.in. „A to Polska właśnie…”, który odbywa się co roku w październiku w Nowym Sączu. W 2003 nagrał piosenkę Mamo, ja chcę do Iraku, krytykującą wyjazd polskich żołnierzy do Iraku. W 2003 został członkiem Unii Polityki Realnej, z listy której w 2004 wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. UPR nie przekroczyła progu wyborczego.

Artysta grywał i komponował dla PO I PIS przed wyborami do Sejmu RP w 2005 i 2007 skomponował i tam wykonał kilka piosenek ch, Wystarczą cztery Ziobra i Polska będzie dobra). W czerwcu 2007 na Festiwalu w Opolu zaśpiewał Czterdziestolatka oraz piosenkę Wystarczy cztery Ziobra i Polska będzie dobra. W sierpniu 2007 z okazji 28 rocznicy Sierpnia 80 nagrał dla mediów założonych przez o. Tadeusza Rydzyka piosenkę Jak Gwiazda w noc czarną, swoiste podziękowanie Andrzejowi Gwiazdzie i Annie Walentynowicz za ich zasługi w obaleniu komunizmu.W październiku 2008 ukazała się jego płyta Orła mi żal, na której znalazła się piosenka o Janie Pawle II pt. Zostań z nami oraz Baracku Obamie Barack naszym przyjacielem jest, bo w jego żyłach płynie polska krew. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2009 nagrał piosenkę pt. Eurowybory, która ukazuje w krzywym zwierciadle kampanię wyborczą oraz pracę europosłów. Artysta wydal wlanie nowa płytę na EURO 2012 i trwa dalej ukazują się nowe pomysły Andrzeja.







Andrzej  Rosiewicz

Andrzej Rosiewicz